дома тагови барселона

таг: барселона

Најнови вести

Го промаши невозможното: Утна цел гол од неколку метри! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Плимут славеа во 33. коло со 2-1, а трагичар на мечот беше гостинскиот фудбалер Крис Портер. Иако...

Лазаров со четири погодоци го сруши Горење за втор триумф на Нант

Македонскиот капитен Кире Лазаров повторно одигра главна улога во победата на Нант во ЕХФ Купот против Горење Велење (35-28), а тоа беше втор...

Ниту Јувентус, ниту Интер: Клоп „знае“ кој ќе го освои Скудетото

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за конкуренцијата во италијанската Серија А и кажа кој би можел да го освои Скудетото според...

Градите во прв план: Сопругата на Икарди сите ги остави без здив (ФОТО)

Сопругата на фудбалерот Мауро Икарди, Ванда Нара на снимање на емисија стигна во провокативна облека. Ванда на себе имаше панталони...

Клоп ја коментираше казната на Манчестер Сити: Вистински шок…

Јирген Клоп по денешниот натпревар против Норвич даде свој коментар и за казната која ја доби Манчестер Сити од страна на УЕФА.

Иако се сретнаа со Покетино нема да го ангажираат: Друг тренер е прва опција...

Масимилијано Алегри ево пол позиција да го замени Оле Гунар Солскјер на позицијата менаџер на Манчестер Јунајтед. Алегри зеде пауза...

Мане во улога на златен џокер донесе нова победа за Ливерпул

Екипата на Ливерпул го продолжува победничкиот марш во Премиер лигата откако денеска славеа на гостувањето на „Викариџ Роуд“ кај Норвич. „Црвените“...

Проблеми за Македонија: Се повреди – Горан Пандев!

Македонскиот репрезентативец и капитен Горан Пандев одигра само 13 минути за Џенова против Болоња (2-0), откако се повреди и мораше порано да...

Вардар го растури Мотор за пласман во осминафинале во ЛШ!

Европскиот шампион Вардар одигра фантастичен меч пред публиката во СЦ „Јане Сандански“ и триумфираше со 38-28 во Лигата на шампиони, со што...

Манчестер сити би можел да биде исфрлен во четврти ранг на англискиот фудбал?

Манчестер сити е суспендиран на две сезони неиграње во европските натпреварувања поради кршење на финансискиот фер-плеј. УЕФА реши да...