дома тагови челси

таг: челси

Најнови вести

Бранеше во шестата лига во Англија, утре ќе дебитира на Вембли?

Репрезентацијата на Англија утре ќе игра на легендарниот стадион „Вембли“ против Црна Гора. На Англичаните им е доволен бод за пласман на континенталниот собир и...

Бернардо Силва доби казна од ФА поради расистичкиот коментар за неговиот соиграч

Португалскиот репрезентативец од редовите на Манчестер Сити, Бернардо Силва доби казна од англиската ФА поради расистички коментар за неговиот соиграч, Бенџамин Менди.Иако се работеше...

Тахит Чонг се огласи за наводното заминување од Манчестер Јунајтед и не отфрли никаква...

Еден од најголемите таленти на Манчестер Јунајтед, Тахит Чонг се поврзува со заминување од клубот по крајот на оваа сезона.19 годишниот холандски фудбалер ќе...

Официјално: Арсен Венгер се врати на фудбалот

Неколку недели откако сериозно се поврзуваше со Баерн Минхен, Арсен Венгер најде нова работа.Легендарниот 70 годишен француски стратег ја прифати понудата на ФИФА и...

„Џордан испи десет пиво, а потоа го урна Кливленд и даде 52 поени поради...

Мајкл Џордан, без дилеми, е еден од најдобрите кошаркари во историјата, а дека бил семоќен по обрачите сведочи и приказната на неговиот пријател Џереми...

Ги излудуваше фановите со своите облини, а сега реши да се повлече од тенисот!...

Познатата тенисерка од Словачка, Доминика Цибулкова, која беше една од најдобрите во светот, реши да ја заврши кариерата поради проблеми со Ахиловата пета.Поранешната ривалка...

Реал Мадрид го плати повеќе од Модриќ и Роналдо, а тој воопшто не игра!

Реал Мадрид на почетокот на летото му плати 50 милиони евра на Порто за Едер Милитао, па тој стана осми најскап дефанзивец во историјата...

„Милан ми ја уништи љубовта кон фудбалот – доста ми е од сè!“

Рикардо Монтоливо објави дека заминува во пензија, а за својата одлука како најголем виновник го обвинува неговиот последен клуб Милан.Италијанецот беше без клуб од...

Не можеше да трпи срам: Исчезна од кадар, па се врати по – одмазда!...

Поголем дел од тие кои играле или играат футсал на моменти во текот на играта знаат да го загубат трпението.Футсалот е спорт во кој...

Американски коментатор крена „прашина“: Ајде да го вратиме Дончиќ во Словенија! (ВИДЕО)

Лука Дончиќ игра неверојатно во дресот на Далас Маверикс сезонава, па навивачите се воодушевени од неговите настапи.Словенецот покажа зошто е дел од најсилната лига...