дома тагови хлеб

таг: хлеб

Најнови вести

Роналдињо: Не можам да кажам дека Меси е најдобар во историјата

Легендарниот фудбалер на Барселона, Роналдињо, смета дека Лионел Меси не е најдобриот играч во фудбалската историја.Роналдињо кој своевремено со Меси беа...

Венгер жестоко го критикуваше Арсенал: Стана нечовечки клуб

Арсен Венер и понатаму е без тренерската работа, а многу навивачи на Арсенал и понатаму го сметаат за главен виновник за кризата...

Неверојатен дочек на играчите на Аталанта во 3 наутро!

Тимот на Аталанта во својата дебитантска сезона во Лигата на Шампионите успеа да се квалификува во нокаут фазата во ова натпреварување и...

Мурињо им се „закани“ на противниците: Во февруари ќе бидеме страшни!

На Португалецот му треба уште малку време да ги склопи сите коцки Жозе Мурињо, кој неодамна го превзема Тотенхем после отказот на...

Потег поради кој Реал докажа дека е навистина господски клуб: Доволно беше испраќање на...

Претседателот на Ленс, Гервис Мартел ја откри анегдотата од пред неколку години кога Реал Мадрид навистина покажа господски манири.

Баерн ја договори откупната цена на Бразилецот од Шахтјор?

Тете доаѓа за 50 милиони евра.Бразилскиот фудбалер Тете е се поблиску до преминување во редовите на германскиот шампион...

Нејмар, ти ли си? Бразилецот со потег каков што никој не очекуваше

Најскапиот фудбалер во светот Нејмар пропушти поголем дел од сезоната поради повреда, но сега полека влегува во форма и постигнуа голови и...

„Кралевите“ во јануари го нудат Модриќ плус пари за ѕвезда на Наполи

Реал Мадрид во јануари сака дополнително да се засили пред продолжение од сезоната, а неколку фудбалери се веќе на листата со желби...

Тренерот на Аталанта во еуфорија: Гасперини почна да танцува по пласманот во нокаут-фаза (ВИДЕО)

Аталанта синоќа во последното шесто коло од групната фаза во Лигата на шампиони го победи Шахтер со 3-0 на гости и така...

Интер заинтересиран за фудбалер на Челси

Од редовите на Интер се заинтереисрани за фудбалерот на Челси, Маркос Алонсо.Шпанскиот интернационалец играше важна улога под водство на Антонио...