Advertisements
дома тагови невен суботиќ

таг: невен суботиќ

Најнови вести

„Роналдо е егоцентричен: Тој поминаше цел ден пред огледало“

Кристијано Роналдо долги години е еден од најдобрите фудбалери, а поради физичкиот изглед, тој е особено популарен кај припадничките на понежниот пол.Одличниот Португалец честопати...

Во фудбалот сме виделе сè, но не и ваков начин на изведување пенал

Во текот на викендот, во англиското првенство е забележано едно од најчудните изведување на пенал досега.Во 89 минута од натпреварот, Barnsley - Charlton досуден...

Ливерпул е најголемиот губитник со заминувањето на Кутињо во Баерн

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо денес беше официјално претставен како нов играч на Баерн.Кутињо пристигна во Баерн од Барселона на едногодишна позајмица, а германскиот клуб...

Тотален хаос: Баерн објави едно, а Барселона друго соопштение…

Баерн Минхен и Барселона денеска потврдија дека постигнале договор за Филипе Кутињо. Бразилецот официјално беше претставен како нов фудбалер на Баварците, кадешто ќе игра...

Симеоне задоволен: Феликс е одличен, но мора уште да напредува!

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне вели дека Жоао Феликс ги исполнил неговите очекувања во првиот меч, кој се одигра во шпанската Ла Лига,...

Михајловиќ од болница ја предводеше Болоња до победа во Купот

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ, кој се рехабилитира од леукемија, од болничка соба делел совети на фудбалерите на Болоња на мечот против Пиза во италијанскиот...

Модриќ збесна по неправдата, Реал Мадрид најави тужба!

Лука Модриќ во саботата доби црвен картон против Селта (3-1), па во 56. минута мораше да го напушти теренот. Тој заработи исклучување, откако на...

Крај на шпекулациите: Солскjер откри каде ќе ја продолжи кариерата Погба (ВИДЕО)

Реал Мадрид цело лето се обидува да го договори трансферот на Пол Погба од Манчестер јунајтед, но Французинот ќе остане во англискиот премиерлигаш.Тренерот на...

Лејкерс пронајдоа замена за Казинс: Поранешна ѕвезда пристигнува во Лос Анџелес

Лос Анџелес Лејкерс пред почетокот на сезоната останаа без ДеМаркус Казинс, кој доживеа тешка повреда на коленото, па тие мора да бараат замена на...

Барселона се поти, Реал има подобри адути во трката за Нејмар

Реал Мадрид не се откажува од потписот на Нејмар, па до крајот реши да се бори со Барселона за трансфер на ѕвездата на ПСЖ.Заминувањето...