Advertisements
дома тагови роналдињо

таг: роналдињо

Advertisements

Најнови вести

Еден „лајк“ може да ја запали атмосферата на Камп Ноу

Барселона на отварањето на Лигата на Шампионите ремизираше против Борусија Дортмунт и натпреварот заврши со резултат 0:0.До бод каталонскиот великан стигна благодарение на чудесните...

Вчера беше договорен трансферот на Марио Манџукиќ

Позната е наредната дестинација на Марио Манџукиќ ако се водиме по известувањата на италијанските медиуми.Искусниот хрватски напаѓач после четири години ќе го напушти Јувентус...

Воодушевувачко шоу на навивачите на Борусија кое траеше неколку секунди, но ќе се памети...

Жолтиот зид не не разочара на стартот на новата сезона во Лигата на Шампионите.Во првото коло на новата сезона на елитното клупско натпреварување, Борусија...

Докторка донесе лоши вести на фамилијата на Шумахер: Им даваат лажна надеж на фамилијата

Легендарниот Михаел Шумахер неодамна беше хоспитализиран во болница во Париз на тајно лекување.Славниот возач на Формула 1 веќе шест години е на лечење по...

Челси загуби од Валенсија, Баркли не му даде на Вилијан да шутира пенал, па...

Тимот на Челси загуби од Валенсија во воведниот натпревар од Лигата на шампионите на својот „Стемфорд Бриџ“.Гостите од Шпанија победија со 1:0, а единствениот...

Вознемирувачки сцени на „Стемфорд Бриџ“: Откритието на Лампард ќе мора на пауза, играчот на...

На денешната средба на „Стемфорд Бриџ“ помеѓу Челси и Валенсија се случи и еден немил настан.Имено, играчот познат по крвнички стартови, Францис Коклан жестоко...

Елмас дебитираше во Лигата на шампионите, Наполи го среди европскиот шампион (Видео)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го имаше своето официјално деби за тимот на Наполи во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампионите.Елмас дебитираше на дерби пресметката...

Тер Штеген пред очите на „жолтиот ѕид“ му го „стопи“ пеналот на Ројс (Видео)

Борусија Дортмунд пропушти голема шанса да дојде до водство на денешниот натпревар против Барселона.Англиското чудо од дете Џејдон Санчо се избори за пенал кој...

Интер се изнамачи и на крај стигна до реми против Славија Прага (Видео)

Тимот на Славија Прага шокираше многумина со своето вечерашно издание на „Џузепе Меаца“ во првиот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите против...

Никој досега немал вербална расправија со Меси како што имаше Гонзалес: „Само се насмеавме…“

Шпанскиот фудбалер Алваро Гонзалес се присети на времињата кога играше за Еспањол и на дуелите против Барселона.Гонзалес во дресот на Еспањол играше две сезони...
Advertisements