дома тагови роналдињо

таг: роналдињо

Најнови вести

Македонија одигра многу подобро од натпреварот со Естонија, но забележа пораз на гостувањето кај...

Репрезентацијата на Македонија забележа пораз на гостувањето во Перм кај Русија со 77:67. Избраниците на Александар Тодоров одлично го почнаа натпреварот,...

Бруно Фернандеш со гол и асистенција учествуваше во убедливата победа на Јунајтед над Вотфорд...

Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа од 3:0 против тимот на Вотфорд во денешниот натпревар од 27. коло од англиската Премиер лига.

ВАР на македонски начин: Главниот судија не досуди пенал, четвртиот му сугерираше, па Ралески...

Доста  тензичен натпревар гледавме во Ѓорче Петров каде се сретнаа домашниот тим на Македонија со Академија Пандев. Натпреварот изобилуваше со тензија,...

Лацио славеше тешка победа во Џенова, Пандев изнуди пенал (Видео)

Екипата на Лацио стигна до многу значајна победа на гостувањето во Џенова славејќи со 3:2 во еден феноменален натпревар. Ова...

Тренер и понатаму жали за Бејл: Трансферот беше 90 проценти завршен, па преку ноќ...

Герет Бејл беше на праг да го напушти Реал Мадрид, но во последен час клубот го запре неговото заминување во Кина.

Вардар загуби од Порто и си „закажа“ дуел со ПСЖ или Пик Сегед во...

Вардар одигра одлично прво полувреме на гостувањето кај Порто, но сепак на крајот загуби убедливо со 22-30. „Црвено-црните“, кои на...

Чурлинов дебитираше во победата на Штутгарт

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов дебитираше во дресот на Штутгарт, каде што се пресели во текот на зимата. Чурлинов одигра 20...

Кизиќ брани како луд, Вардар има негатива од еден гол против Порто

Вардар одигра солидно прво полувреме, па на паузата замина со еден гол негатива (10-11) од Порто во Лигата на шампиони, иако неколку...

Карим Бензема направи хаос на Твитер: Бидете подготвени… (ВИДЕО)

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема вчера ги изненади сите со објавата дека подготвува нешто ново. Бензема решил да се...

Зошто се користи ВАР во Англија? Прекршок за „затвор“ не беше казнет со црвен...

Денеска на „Стемфорд бриџ“ се одигра лондонското дерби во 27. коло од Премиерлигата меѓу Челси и Тотенхем, а избраниците на Франк Лампард...