дома тагови тони крос

таг: тони крос

Најнови вести

Леброн Џејмс ја изнервира публиката, па објасни: Тоа е најлошо нешто што сум го...

Најдобриот кошаркар во светот, Леброн Џејмс призна дека направил чекори во мечот против Јута. Видео-снимката на која може да се види како...

Познато кога Челси ќе дознае дали ќе може да ангажира нови играчи во јануари

Од таборот на Челси уважија жалба на одлуката да им биде врачена забрана за регистрирање играчи од два преодни рока и очекуваат дека истата...

„Кралевите“ го потврдија лошото сценарио за „Ел Класико“

Реал Мадрид ги потврди црните прогнози, па Еден Азар го очекува долга пауза по повредата во мечот против ПСЖ во Лигата на...

Милан, Рома и Интер застанаа против одвратната насловна страна на „Кориере дело Спорт“

Најголемите италијански клубови огорчено реагираа на насловната страна на „Кориере дело Спорт“ со кој беше најавено утрешното дерби во Серија А меѓу...

Заза направи проблеми на тренингот во Торино и си обезбеди „шут-карта“

Поранешниот италијански репрезентативец Симоне Заза направи проблеми на денешниот тренинг на Торино.Заза во Торино стигна минатата година, а италијанскиот...

Братот на Рашфорд го провоцираше Мурињо на Инстаграм (ФОТО)

Манчестер јунајтед синоќа на „Олд Трафорд“ славеше против Тотенхем со 2-1 во дербито на 15. коло во англиската Премиерлига, а јунак на...

Видал прави изненадувачки трансфер на Островот

Манчестер Јунајтед сака во зимскиот преоден рок да го донесе играчот за врска на Барселона, Артуро Видал, пренесуваат англиските медиуми.

Де Лаурентис: Безрезервно му верувам на Анчелоти

Италијанските медиуми веќе неколку дена шпекулираат со иднината на Анчелоти и тврдат дека Наполи му спрема отказ, а денес претседателот на клубот...

Матераци во свој стил му одговори на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ денес е главна тема во италијанските медиуми откако откри дека чекал 4 години за да му се одмазди на Матераци.

Хамес го напушта Реал – бира меѓу четири гиганти!

Колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез ова лето се врати во Реал, но се чини дека нема да добие значајна улога во тимот на...