Фудбал

Кошарка

Ракомет

Останати спортови

Најнови вести

Арсенал најде замена за Влаховиќ: Артета ќе купи друг Србин за 60 милиони евра?

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ ќе ја продолжи кариерата во Јувентус оваа зима, а се очекува договорот да биде комплетиран во следните неколку денови. Желбата на...

Барселона си најде бесплатно засилување во Лондон?

Каталонскиот гигант Барселона бара засилувања за следната сезона, а на листата со желби се најде капитенот на Челси, Цезар Аспиликуета, кој има договор со...

Навивачите во транс: Меси дојде во Барселона и имаше вечера со – Чави! 🎥

Паузата во Лига 1 одлично му дојде на ѕвездата на ПСЖ, Лионел Меси кој реши да се врати во Барселона на краток одмор, а...

„Лука Јовиќ е дрво во Реал Мадрид!“

Колумнистот на шпански „Диарио Спорт“, Алехандро Алкасар го нападна српскиот фудбалер Лука Јовиќ поради неговите настапи во екипата на Реал Мадрид. Србинот постигна само еден...

Јокиќ пишува историја во НБА: Србинот израмни рекорд со Кармело Ентони!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ продолжи да поставува рекорди во НБА-лигата, па така тој по десетти пат во кариерата беше прогласен за најдобар играч во...

Модриќ по мечот со Елче направи потег кој ги освои срцата на навивачите на...

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, Лука Модриќ направи потег за почит по натпреварот против Елче (2-2), откако Хрватот реши да му ја...

Навивачите на Фиорентина го нападнаа Влаховиќ: Никој нема да те спаси! 🎥

Српскиот голгетер Душан Влаховиќ е на праг да потпише за Јувентус и да ја напушти Фиорентина, но тоа не им се допаѓа на навивачите...

Лазаров: Ова ЕП не е регуларно, не ми е јасно како една репрезентација немаше...

Македонскиот селектор и ракометна легенда, Кире Лазаров даде интервју за хрватски „Индекс“ и кажа дека актуелното Европско првенство (ЕП) било нерегуларно. Македонија испадна уште во...

Кирјос погоди дете на трибини, па најде начин како да му се извини 🎥

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос повторно беше во центар на внимание, но не поради тоа што заедно со Танаси Кокинакис се пласираше во полуфинале на...

Трагедија во Камерун: Шест лица прегазени во стампедо! 🎥

Страшни вести доаѓаат од Камерун, каде што во стампедо пред натпреварот од Африканскиот куп на нации загинаа шест лица. Медиумите пишуваат дека бројот на...