Најнови вести

Анри откри кој е најдобриот фудбалер со кој играл, а тоа не е –...

Тјери Анри изненади многумина кога Денис Бергкамп го спомена како најдобар фудбалер со кој ја делел соблекувалната во својата богата кариера. Водителот на „ЦБС“ го...

Алиоски фати ритам – втора асистенција за Ал-Ахли 🎥

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски игра фантастично во дресот на неговиот нов тим, Ал-Ахли, па стигна до втората асистенција во нивниот дрес. Алиоски асистираше на натпреварот...

Њукасл ќе активира откупна клаузула за фудбалер кој ја воодушеви Европа

Навивачите на Њукасл уште во јануари очекуваат засилувања во екипата, откако клубот го купи принцот од Саудиска Арабија, Мохамед Бин Салман. Мајк Ешли по 14...

Реал Мадрид подготвил пари за Икарди, двапати можел да го купи, но Ванда му...

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара се во центар на јавноста бидејќи таа објави порака во која порача дека фудбалерот ја...

Сопругата на Тоти ги „запали“ фановите со слика без – долна облека! 📸

Сопругата на италијанската фудбалска легенда Франческо Тоти, Илари Бласи, сјаеше на балконот на еден ресторан во Рим. Фотографиите кои се појавија во јавност ги возбудија...

Ѕвездите на Рома по дебаклот молеа за прошка, па добија јасна порака! 🎥

Жозе Мурињо го доживеа еден од најголемите порази во кариерата заедно со Рома, која загуби на гостувањето кај Бодо/Глимт во конференциската лига со 1-6. Мурињо...

Тикет на денот (петок, 22.10.2021)

После европските купови се враќаме на фудбалските шампионати. Пред нас е возбудлив викенд, а веќе во петок не очекуваат неколку интересни натпревари. Ова е...

Познато каква затворска казна може да добие Бензема!

Судењето на Карим Бензема и уште четири лица продолжи денеска во Франција. Напаѓачот на Реал Мадрид повторно не беше на Суд, но останатите беа...

Ансу Фати: „Десетката“ за мене е мотивација, никој нема да биде како Меси…

Барселона ја продолжи соработката со талентираниот Ансу Фати, кој треба да биде наследник на Лионел Меси, откако Аргентинецот си замина ова лето од екипата. Талентираниот...

Роналдо постави нов рекорд и не мисли да запре!

Португалскиот фудбалер и играч на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо постави нов рекорд по број на настапи во европските натпреварувања. Роналдо во дуелот против Аталанта (3-2)...