Најнови вести

Дончиќ ги покажа своите фудбалски способности 🎥

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ е еден од најдобрите кошаркари во НБА-лигата, иако уште е млад и има уште што да покаже во годините кои...

Лазаров: Ниту на мене не ми е лесно, ние ќе се бориме до крај!...

Македонија на Светското првенство (СП) во Египет запиша дури четири порази и само еден триумф, па утре против Белорусија го играме последниот натпревар од...

Варан побарал да си замине од Реал Мадрид!

Очигледно многу промени ќе има во екипата на Реал Мадрид, па би можеле со поинаков состав да влезат во продолжението од сезоната. Уште еден фудбалер...

АСОМ: Над 8.000 вработени на улица и отворање пат за нелегално обложување ако се...

Скопје, 23.01.2021 –  По објавата на Единствениот национален електронски регистер на прописи (ЕНЕР) за почеток на процесот за подготовка на закон за измена и...

Докторот на Марадона го фалсификувал потписот на легендарниот фудбалер

Истрагата за Диего Армандо Марадона во моментов е во тек и се истражуваат сите детали откако тој почина минатата година во родното место. Марадона почина...

Роналдо и Меси добиле страшна понуда од Саудиска Арабија, но…

Кристијано Роналдо од Јувентус и Лионел Меси од Барселона добиле неверојатни понуди од Саудиска Арабија, но двете фудбалски ѕвезди ги одбиле милионите. Роналдо требало да...

Реал Мадрид му постави ултиматум на Интер за Хакими!

Интер се соочува со нови проблеми, а тоа го открија италијанските медиуми кои објавија вест дека тимот од Милано не ја исплатил ратата за...

Тикет на денот (сабота, 23.01.2021)

Максимална понуда не очекува оваа сабота. Се игра во сите јаки лиги, па далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова се нашите...

Македонија пак загуби убедливо: Русија славеше со 12 голови разлика!

Македонските ракометари го запишаа четвртиот пораз на Светското првенство во Египет, откако од нас беше подобра Русија со убедливи 32-20. Руските ракометари тргнаа одлично и...

Сејдини: На клубовите им се заканувале со ваучери…

Во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска беше одржана прес-конференција на која зборуваше првиот човек Муамед Сејдини. Сејдини повика прес-конференција по вчерашното соопштение од Агенцијата...