Најнови вести

Од Шангај попуштиле, Одион Игало останува на „Олд Трафорд“ до јануари

Од редовите на кинескиот клуб Шангај попуштиле и сега се отворени да му дозволат на Одион Игало да остане на „Олд Трафорд“.

Челси прати уште еден голман кој може да го замени Кепа Аризабалага

Од редовите на Челси ја разгледуваат опцијата да го ангажираат голманот на Борусија Дортмунд, Роман Бурки. „Сан“ пишува дека...

Интер посакува фудбалер на Херта Берлин

Од таборот на Интер стапиле во контакт со Херта за евентуален ангажман на бразилскиот офанзивец, Матеус  Куња. ОВаа вест...

Од Арсенал посакуваат фудбалер на Барселона

Од редовите на Арсенал ја разгледуваат опцијата да го ангажираат фудбалерот на Барселона, Рафиња Алкантара. 27 годишниот бразилски интернационалец...

Сити мерка напаѓач од Бундеслигата

„Дејли Мејл“ пренесува дека од Манчестер Сити се заинтересирани во своите редови да го донесат фудбалерот на Баер Леверкузен, Леон Бејли.

Интер донел конечна одлука околу Ешли Јанг

Иако се уште не беше сигурно дали Јанг ќе остане во редовите на Интер и следната сезона, сега наводно била донесена конечна...

Лаказет си оди од Арсенал, него го менува друг француски фудбалер

Напаѓачот на Арсенал, Александре Лаказет речиси сигурно ќе си оди од клубот по крајот на оваа сезона. За францускиот...

Лестер не чека да се отвори преодниот рок, испрати понуда за играч на Ливерпул

Од редовите на Лестер први повлекоа нога и испратија понуда за фудбалерот на Ливерпул, Адам Лалана. Искусниот играч од...

Од Милан со интересен трансфер ова лето, ќе носат фудбалер на Барнли

Од редовите на Милан покажале интерес за играчот од средниот ред на Барнли, Џеф Хендрик кој ќе биде слободен агент по крајот...

Елитниот судија од УЕФА по апсењето објасни што правел кај старлетата Тијана Ајфон

Познатиот судија на УЕФА од Словенија, Славко Винчиќ беше вмешан во голем скандал, откако вчера го уапси полицијата во голема акција во...