Најнови вести

Трансфер бомба од „Маракана“: Звезда носи фудбалер кој пред десетина години му донесе титула...

Тимот на Црвена Звезда би можел да релизира навистина бомбастичен трансфер во овој преоден рок. Српските медиуми пренесуваат дека...

Сетиен дециден: Не можам да замислам дека ова е мој последен натпревар во Барселона

Кике Сетиен  речиси сигурно ќе добие отказ од таборот на Барселона веднаш штом заврши Лигата на шампионите. Евентуално него...

Ги купија за 62 милиони, ги продадоа за 420 милиони, Борусија е вистинска машина...

Борусија Дортмунд годиниве наназад има фантастична трансфер стратегија која до врв ја наполни касата на овој клуб. „Милионерите“ се...

Ерик Бејли понуден на италијански тим, Манчестер Јунајтед подготвен да го пушти

„Газета дело Спорт“ пишува дека Ерик Бејли е понуден на италијанскиот гигант Милан. Миланезите имаат шанса да го ангажираат...

Таткото на Давид Силва го најави неговиот следен транфер: Таму може да игра до...

Таткото на Давид Силва, во интервју за шпанските медиуми го најави следниот трансфер на фудбалерот на Манчестер Сити. Одличниот...

Бивш кошаркар на Црвена Звезда почина на тренинг!

Денеска беа објавени ужасни вести за поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо. Нигерискиот играч починал од срцев удар на тренинг.

Лав на копно, ајкула во море, тоа е – Ибрахимовиќ! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ одигра одлична сезона во Серија А, па со 38 години го предводеше Милан до пласман во Лига Европа, а на...

Жестока казна во Ф1: Британски тим загуби 15 бодови и 400.000 евра!

Екипата од Формула 1, Рејсинг Поинт е казнета со одземање на 15 бодови и парична казна од 400.000 евра по жалбата на...

Реал Мадрид призна дека направил огромна грешка!

Реал Мадрид призна дека направил грешка кога не го продал Герет Бејл во Кина, каде што репрезентативецот на Велс ќе заработуваше многу...

Раониќ изгледа како да изел – слон! (ФОТО)

Тенисерите следната недела ќе се соберат на Мастерсот во Синсинати, кој годинава ќе се игра во Њујорк поради ковид-19, а по него...