Најнови вести

Реал Мадрид има список со засилувања – шест ѕвезди за доминација во следната деценија!

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а медиумот „Марка“ пишува дека веќе е направен список со шест засилувања, кои ќе ги следи...

Алегри откри кој фудбалер ќе го напушти Јувентус оваа зима

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри потврди дека велшкиот фудбалер Арон Ремзи ќе го напушти поранешниот италијански шампион до крајот на зимскиот преоден рок. Иако во...

Балотели се враќа во репрезентацијата за мечот против Македонија

Селекторот на италијанската репрезентација, Роберто Манчини планира во тимот да го повика напаѓачот на Адана Демирспор, Марио Балотели. Балотели го одигра последниот меч за „аѕурите“...

Црногорец го сретна Ѓоковиќ и го насмеа до солзи со виц за Федерер и...

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог се наоѓа во посета на Жабљак, каде што се сретна со Јован Радуловиќ, кој работи...

Тикет на денот (сабота, 22.01.2022)

Денешниот ден наликува на вистинска сабота. На терен ќе  гледаме натпревари од најјаките европски лиги, а ова е нашиот предлог тикет за денес. Хофенхајм –...

Проблем на „Олд Трафорд“: Младинците не се задоволни со арогантноста на Роналдо!

Кристијано Роналдо повторно е главна тема во Манчестер јунајтед, иако на едно интервју неодамна кажа дека сака да им помогне на помладите соиграчи. Не е...

Непријатни моменти за Фати: Барселона ќе го прати во Финска, пред него е тешка...

Младиот фудбалер на Барселона, Ансу Фати доживеа нова повреда во дуелот од Купот против Атлетик Билбао, по што излезе од теренот во солзи затоа...

Мекинро за Ѓоковиќ: Ова ќе го удри силно, а толку се трудеше да го...

Џон Мекинро е последниот во низата тениски легенди кои го кажаа својот став за депортацијата на Новак Ѓоковиќ од Австралија. Мекинро беше соговорник на Матс...

Луда сцена во НБА: Тренерот на Бруклин прекина напад, па следниот ден доби парична...

Кошаркарите на Вашингтон визардс и навивачите на тимот останаа зачудени откако судиите не го казнија помошникот на Стив Неш, Дејвид Вантерпул кој со рака...

Реал Мадрид мина низ пекол, а Анчелоти удри по раководството на шпанскиот фудбал!

Лидерот во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид мина низ вистински пекол за да се пласира во четвртфинале на Купот, откако во возбудлив натпревар, по...