Бартра мора на операцијата, дали ќе игра утре?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Операцијата која рутински е заканажа за вечерва, што доста ги намалува шансите за Марк Бартра да го игра мечот против Монако.

Вечерва е одложен натпреварот меѓу Борусија од Дортмунд и Монако, причината е експлозијата која се случи пред автобусот со играчите на Борусија.

Стаклото пукна од автобусот, едно парче го повреди Марк Бартра кој заврши во болница.

Тој е сосема добро, нема никакви проблеми, но ќе мора вечерва да се изврши рутинска операција на раката. Ова го потврдија неговите родители за шпанските медиуми.

Имајќи во предвид дека натпреварот меѓу Борусија и Монако се игра 18:45, прашање е дали Бартра ќе игра поради што веројатно цела ноќ ќе остане буден.