ИСИС повторно го шокираше светот!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ИСИС од ден на ден праќаат се повеќе и повеќе закани кои го тресат фудбалскиот свет во последните неколку недели.

Најпрвин на напад беше Лионел Меси, потоа тренерот на Франција Дидие Дешамп, а сега новите мети се Кристијано Роналдо и Нејмар.

„Нашите зборови се тоа што ќе го видите а не тоа што ќе го слушнете. Затоа чекајте, чекаме и ние“ – порачаа од ИСИС.