Ла Лига го објави терминот за првото Ел Класико оваа сезона!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Шпанската фудбалска лига го објави терминот за првото Ел Класико дерби оваа сезона помеѓу Реал Мадрид и Барселона.

Најголемото дерби во Шпанија и пошироко оваа сезона ќе се игра на 23ти декември во еден навистина невообичаен термин од 13:00 часот.

Причината е поради азиското време и финансиските средства кои ќе се заработат од телевизиските права.