На Тевез веќе му здосади во Кина!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Заработи повеќе од 10 милиони евра за три месеци и сега сака да си оди дома.

Според пишувањата на медиумите, Тевез е несреќен во Кина и сака да се врати во својата татковина.

Тевез премина прифати „непристојна„ понуда од Шангај со која постана најплатениот фудбалер во светот.

Тој заработува 41 милион американски долари годишно во кинескиот клуб.