Новото дете на Роналдо ќе има две имиња!


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е официјално најдобрите играч на светот и наскоро ќе го добие своето четврто дете.

Ова ќе биде неговото прво дете за кое ќе се знае која е мајка, а неговата девојка Џорџина Родригез е веќе во седмиот месец од бременоста.

Колку повеќе се доближува раѓањето, парот веќе смисли име за ќерката која ќе се вика Алана Мартина, Роналдо го избра името Алана додека Џорџина се одлучи на Мартина.

Роналдо веќе има три деца, Роналдо Џуниор и близнаците Ева и Матеа.