Оскар му помогна на голманот да го одбрани пеналот и му донесе победа на својот тим! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Оскар покажувајќи му со својата рака на голманот на која страна да се фрли, погоди и со тоа Шангај СИПГ остана непоразен против Сеул.

Во продолжение погледнете за што станува збор: