Оскар постигна феноменален гол (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во азиската ЛШ екипата на Шангај СИПГ ги демолираше Вондерс од Сиднеј со 5:1, а Оскар имаше свое шоу.

Во 17тата минута постигна погодок за 2:0 во акција која самиот ја започна и доврши на феноменален начин.

Погледнете:

 

@oscar_emboaba scores a lovely team goal for Shanghai ?⚽️? #Panna

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on