Роналдо: Мечот со Спортинг е посебен за мене


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Реал Мадрид одбраната на титулата во ЛШ ќе ја започне против Спортинг Лисабон.

Овој натпревар ќе биде посебен за Роналдо бидејќи ќе игра против тимот во кој започна да ја гради кариерата.

„Посебен натпревар со посебна екипа како Спортинг. Сакав да играме со нив. Ова е голем момент за мене “ – вели Роналдо