УЕФА „случајно“ ги провоцираше Ѓаволите


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Манчестер Јунајтед во минатата година заврши како петти на табелата, и Ѓаволите не изборија настап во Лигата на шампионите.

УЕФА на официјалната страна постави слика најавувајќи го почетокот на ЛШ.

Нема да има тука ништо чудно, ако фотографијата не беше од Олд Трафорд, дали е ова само случајна грешка, или намерна провокација на УЕФА.