Фудбалер од втората шпанска фудбалска лига за малку ќе останеше без својот пенис!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерот на Албасете, Мариано Битоло имаше страшна несреќа на вчерашниот дуел.

Албасете и Хуеска одиграа 0:0, а Битоло излезе од игра во 83та минута кога доби тежок удар.

Настрада пенисот на Битоло после ударот со својот соиграч Роман Зозулјо.

Битоло веднаш провери што е со неговиот пенис, а тимскиот доктор после натпреварот изјави дека доби 10 конци.

Битоло ќе паузира некое време, а на крај излезе дека поминал добро.