Што му се случи на авионот во кој се наоѓаа играчите на Оклахома? (ФОТО)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Играчите на Оклахома Сити Тандерс имаа турбулентен лет од Минесота накај Чикаго.

Кошаркарите на Оклахома пристигнаа во Чикаго утринава бидејќи вечерва играат против Чикаго Булс но имаа навистина еден многу непријатен пат до овде.

Авионот на Оклахома налетал на јато птици, а по симнувањето играчите беа зачудени од тоа што го видоа.

Погледнете како изгледаше авионот