Јувентус подготви преубави дресови за наредниот натпревар! (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Фудбалерите на јувентус наредната седмица ќе играат против Беневето во рамките на 12тото коло од Серија А.

На тој ден Старата Дама од Торино ќе одбележи 120 години од своето постоење па управата на клубот подготви посебен дрес.

Дресот е инспириран од некои минати времиња а многумина сметаат дека ќе има доста добра продажба кога клубот ќе го пушти во фан продавниците.

Ова коло Јувентус игра дерби против Милан.