Манчестер Јунајтед продолжува да разочарува – Бод за Вест Хем на Олд Трафорд

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед одиграа 1:1 против Олд Трафорд против Вест Хем во натпревар од тринаесетото коло од ПЛ.

Само после две минути игра го видовме првиот погодок на натпреварот. Паје од слободен удар нафрли, а Сако се најде на вистинското место и погоди за водство на Вест Хем. Пол Погба испрати една долга топка која стигна до Златан Ибрахимовиќ кој со глава го израмни резултатот. Рендолф до крајот на полувремето го спасуваше Стоук од примање на повеќе погодоци. Прво запре одличен удар на Рашфорд, а во финишот на првото полувреме го спречи ударот на Лингард. На стартот на второто полувреме две големи шанси за водство на Вест Хем, но Сако и Паје не ги искористија на вистински начин. Погба десет минути пред крајот на натпреварот испрати одличен шут од далечина, но Рендолф не дозволи топката да влезе во мрежата. Неколку минути подоцна Рендолф одбрани фантастично по шутот на Ибрахимовиќ. Мрежите мируваа во второто полувреме и двата клуба ги поделија бодовите, 1:1.

Манчестер Јунајтед во следното коло гостува на Гудисон Парк против Евертон, а Вест Хем на домашен терен ќе игра против Арсенал.