Алвеш го избра новиот број и го објасни неговото значење


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дани Алвеш вчера потпиша 2-годишен договор со Јувентус.

Алвеш како слободен играч доаѓа во Торино од Барселона, а сега е во центарот на вниманието поради дресот.

Прво го носеше бројот 20 кога стигна во Барса, потоа го зеде бројот 2, па 22 на Абидал, а после тоа што Чави одлучи да си замине го зеде бројот 6.

Во Јувентус го избра бројот 23 поради Леброн Џејмс.

„Се идентификувам со Леброн бидејќи мораше да се менува и повторно победи. Јас исто така го сменив клубот, градот, државата и стилот на игра, па и јас ќе морам како него“, изјави Алвеш.