дома автори мислења од D. C.

D. C.

29507 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

„И Господ плачеше поради пензијата на Ибрахимовиќ“

Златан Ибрахимовиќ вчера ја заврши кариерата и се збогуваше со навивачите на Милан на „Сан Сиро“ по последниот меч во сезоната против Верона. Швеѓанецот со...

Ла Лига даде дозвола: Барселона може да го врати Меси!

Шпанската Ла Лига дала зелено светло за планираниот буџет на Барселона, а тоа значи дека Лионел Меси ќе може да се врати во каталонскиот...

Ливерпул го договори првото засилување, па Клоп почна преговори со уште двајца играчи!

Поранешниот англиски шампион Ливерпул го договори првото засилување за следната сезона, а станува збор за Алексис Мак Алистер од Брајтон за сума од 65...

Познати се деталите: Бензема ги потпиша документите со Ал Итихад

Францускиот напаѓач Карим Бензема вчера соопшти дека го напушта Реал Мадрид, по што денеска новинарот Фабрицио Романо објави дека ги потпишал документите со неговиот...

Јокиќ повторно блесна, но Мајами направи „брејк“ (Видео)

Мајами хит триумфираше со 111-108 во Колорадо против Денвер нагетс и израмни на 1-1 во големото финале во НБА-лигата. Денвер во еден момент имаше предност...

Арапи стигнаа во Париз по потписот на Меси

Делегација на Ал-Хилал пристигнала во Париз за да потпише договор со Лионел Меси, објави „АФП“, иако имаше шпекулации дека Аргентинецот сака да се врати...

Челси ја загуби битката за Угарте, но веднаш најде ново засилување

Англискиот гигант Челси беше блиску до потпис со Мануел Угарте од Спортинг Лисабон, но познатиот новинар Фабрицио Романо објави дека преговорите пропаднале затоа што...

Елмас стана втор Македонец со трофеј во Серија А (Фото)

Наполи стана нов шампион на Италија по пауза од 33 години, а вчера го доби пехарот за сезоната 2022/23. Дел од шампионската генерација на Наполи...

Анчелоти нема да тагува по Бензема: Реал Мадрид најде нова ѕвезда за 80 милиони...

Реал Мадрид вчера остана без францускиот напаѓач Карим Бензема, но тренерот Карло Анчелоти нема долго да тагува по голгетерот затоа што веќе избрал негова...

Анчелоти: Сè беше нормално, а потоа Бензема…

Францускиот напаѓач Карим Бензема го напушта Реал Мадрид на крајот на сезоната, а неговата одлука го изненади тренерот Карло Анчелоти, но и навивачите. Анчелоти беше...