дома автори мислења од pance

pance

4461 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

Сонот на Меси сè уште е жив: Аргентина избори полуфинале на СП (Видео)

Холандија денеска храбро се бореше против Аргентина, но сепак загуби на пенали, а на тоа најмногу се радува Лионел Меси чиј сон да го...

Неверојатен човек: Додека сите слават, Модриќ го теши трагичарот Родриго (Фото)

Хрватска се пласира во полуфинале на Светското првенство (СП) во Катар, а Лука Модриќ уште еднаш покажа зошто е еден од омилените фудбалери на...

Каков гаф: Тотенхем му честита полуфинале на Ришарлисон (Фoто)

Тотенхем се посрамоти на социјалните мрежи откако му честита полуфинале на Ришарлисон, иако Бразил загуби од Хрватска на пенали. Тотенхем на профилот на Фејсбук објави...

Мајсторски: Како Холанѓаните ги изиграа Аргентинците (Видео)

Холандија израмни на 2-2 против Аргентина во 100. минута од натпреварот и така се избори за продолженија, а вистинска мајсторија беше забележана при вториот...

„Португалија игра подобро без Роналдо“

Кристијано Роналдо добива жестоки критики од страна на јавноста поради неговиот однос на теренот, иако селекторот Фернандо Сантош кажа дека немал проблеми со него. Португалија...

Изразот на лицето на Роналдо сè покажува (Фото)

Хрватска го елиминира Бразил на пенали во четвртфиналето на Светското првенство (СП), па сега го чека победникот од мечот меѓу Холандија и Аргентина. Бразилците беа...

Бразилците во солзи: Хрватска е полуфиналист на СП во Катар! (Видео)

Хрватска обезбеди полуфинале на Светското првенство (СП) во Катар откако славеше на пенали против Бразил. Бразилците влегоа во мечот како фаворити, но актуелниот вицешампион успеа...

Вардар со победа против Кожув го заврши првиот дел од сезоната

Најтројфениот македонски клуб Вардар славеше со 2-0 против Кожув и така се искачи на првото место на табелата во Втората лига. Головите за Вардар ги...

Сантош: Роналдо не беше среќен што е резерва, но покажа почит!

Португалија во четвртфинале игра против Мароко на Мундијалот во Катар, а главна тема на прес-конференцијата беше Кристијано Роналдо и неговиот статус во екипата. Селекторот Фернандо...

Мареј со тројка во последна секунда го израдува Денвер (Видео)

Денвер нагетс триумфираше против Портланд трејл блејзерс со 121-120 откако во последната секунда од мечот Мареј успеа да погоди тројка. Натпреварот беше неизвесен и често...