Бејл се огласи на друштвените мрежи после триумфот


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа во првото коло на Примера славеше во гости кај екипата на Реал Сосиедад, беше 3:0.

Најзаслужен за ваквиот висок триумф на Галактикосите беше Велшанецот Герет Бејл, кој со два погодоци (2 и 94 минута) ја запечати судбината на Сосиедад.

На крајот на мечот Реал се огласи и на една друштвена мрежа, каде што не ги криеше задоволството од постигнатиот резултат.

„Никогаш посреќен не сум бил. Одлично стартувавме во Примера. Не се важни моите погодоци , важен е тимот и првите три бода“, напиша на Фејсбуик профилот, Герет Бејл.

Во второто коло од Примера, Реал на својот терен ќе ја дочека екипата на Селта Виго.