Бен Арфа блиску до трансфер во Примера?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Одличниот крилен играч на Ница, Хатем Бен Арфа, ова лето би можел да направи трансфер во шпанската Примера.

За неговите улсуги се заинтересирани повеќе екипи, а во овој момент најблиску до негов анганжман е екипата на Севиља, пренесуваат француските медиуми.

Иако се споменуваше дека кариерата би можел да ја заврши во Барселона или Реал Мадрид, изгледа дека сепак Севиља била најконкретна и дека на крајот ќе го ангажира овој крилен фудбалер на кој му истекува договорот со Ница.

Да потсетиме, тој минатата сезона беше најдобар фудбалер во францускиот клуб постигнувајќи 17 погодоци во Лига 1.