Борусија Дортмунд дополнително ја засилува екипата


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Милионерите се во преговори со одличниот напаѓач на Германската репрезентација.

Имено се работи за Андре Шурле, кој е поранешен играч на Левекузен и Челси, а моментално ги брани боите на Волците.

Тој после ЕВРО треба судејќи по се да премине од Волфсбург во редовите на Милионерите, а за која цена се работи не е познато.