Најнови вести

Тен Хаг го понижи Роналдо како никој друг во дербито во Манчестер (Видео)

Манчестер сити славеше со 6-3 прогив Манчестер јунајтед во големото градско дерби, а некој ако е понижен, тогаш дефинитивно тоа е Кристијано Роналдо. Роналдо се...

Реал Мадрид остана без Куртоа – познато колку ќе паузира!?

Шпанскиот гигант Реал Мадрид остана без првиот голман Тибо Куртоа кој го повреди грбот, а според новите прогнози не станува збор за сериозен проблем. Белгиецот...

Андонова го расплака Атлетико Мадрид (Видео)

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна гол за Леванте во победата од 2-1 против Атлетико Мадрид. Леванте стигна до водство со автогол во првото полувреме...

Халанд испиша рекорд, па ги пецна „ѓаволите“: Требаше да дадеме повеќе голови! (Видео)

Манчестер сити славеше со 6-3 против Манчестер јунајтед во осмото коло од англиската Премиерлига, при што хет-трик постигнаа Ерлинг Халанд и Фил Фоден. Халанд стигна...

Ивановски заврши зад Кениецот Киплагат на „Скопски маратон“

Онесмус Киплимо Киплагат од Кенија славеше на „Скопскиот маратон 2022“, откако патеката од 42 км ја помина за реме од 2:18:19 часа, а зад...

Заборавен ас во Премиерлигата: Се венчаше во јуни, а следниот месец сакал да спие...

Поранешниот англиски репрезентативец Џермејн Дефо е во центар на внимание поради тоа што во јуни се венчаше со Дона Тирни, а само еден месец...

Меси ги воодушеви сите со мајсторија од слободен удар (Видео)

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси постигна уште еден фантастичен гол за ПСЖ, и тоа од слободен удар во победата од 2-1 против Ница. Натпреварот почна со...

Не му требаше долго: Чави постави рекорд во Ла Лига

Тренерот Чави Ернандез и првата ѕвезда на тимот Роберт Левандовски ја одржуваат Барселона на врвот на Ла Лига, барем додека Реал Мадрид не го...

Расте бројката на жртви: Над 174 загинати во Индонезија! (Видео)

Во хаосот кој се случи на фудбалскиот меч во Индонезија загинаа најмалку 174 луѓе, објавија властите во Инеонезија. Нередите се случија по мечот кога домаќините...

Скандал во Ф1: Ферстапен ќе остане без титулата!?

Најбрзиот возач минатата сезона во Формула 1, Макс Ферстапен би можел да остане без шампионската титула затоа што неговиот тим ги прекршил правилата. Британските медиуми...