Колумбијците подготвија чуден танц пред мечот со Перу


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Фудбалкската репрезентација на Колумбија вечерва ќе го игра четвртфиналниот меч на Копа Америка против Перу.

Хамес Родригез и друштвото подготвија посебна прослава на евентуален погодок во вечерашниот натпревар.

Во видео клипот можете да го видите нивниот танц кој е многу чуден, но кој сигурно ќе ве насмее многу…


Divertido baile de James Rodriguez y Cuadrado… by situacijeliga