Да се носи овој дрес значи традиција на грбот, а тоа не го може секој


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Златан Ибрахимовиќ за клупската телевизија ја даде својата прва изјава после доаѓањето во Манчестер Јунајтед.

“Многу сум возбуден и пресреќен, конечно се е завршено, потпиав договор и повторнувам, пресреќен сум. Со нетрпение чекам да ги запознаам момците и да тренирам со нив. Јунајтед е голем клуб, ова е мој нов почеток”.

“Сега сум фокусиран само на едно, а тоа се настапите за Јунајтед, да се носи овој дрес на грбот значи традиција, а тоа не го може секој”- изјави помеѓу другото Швеѓанецот.