Дали “Чеканите” претераа?!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Управата на Вест Хем е мета на исмејување од утрово, бидејќи испратија висока понуда за напаѓачот на Наполи, Гонзало Игуаин.

Многумина се смеат на оваа вест, додека некои ја сфаќаат сериозно. Игуаин одби да го продолжи договорот и сега трката по неговите потпис може да започне.

Доколку се земе предвид платата на Игуаин, за целата работа потребни се околу 100 милиони евра, што е премногу за клуб како што е Вест Хем. Поради тоа многумина ги исмејуваат.