Дали Перез се кае? Француската ѕвезда можеше да ја доведе за „кусур“


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Денес се појави интересна информација, Реал Мадрид пред четири години можеше да го доведе Погба за смешни пари.

Флорентино Перез во 2012-та година одбил да го доведе тогаш 19-годишниот Пол Погба за само 100 илјади фунти.

Работата да биде полоша, причината за недоведувањето на Погба не беше квалитетот кој го поседува, туку атрактивноста на пазарот.

На крајот, најпаметен беше Јувентус кој истото лето го доведе бесплатно од Манчестер Јунајтед.

Денес, четири години подоцна, Погба е проценет на 120 милиони евра.