Депај заминува во Манчестер и се сели во Италија


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Холандскиот фудбалер, Мемфис Депај ќе го напушти Манчестер Јунајтед ова лето.

Според англиските медиуми, Депај не е во плановите на новиот тренер на црвените ѓаволи, Жозе Мурињо и време е за разделба.

За него е заинтересиран Јувентус.

Старата дама брзо ќе испрати официјална понуда за Депај, а понудата не би требало да биде пониска од 20 милиони евра.

Депај минатата сезона во ПЛ одигра 29 натпревари и постигна 2 погодоци.