Двајца си заминаа од Манчестер Сити, едниот се пензионира


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Манчестер Сити остана без двајца фудбалери.

Граѓаните останаа без Мартин Демикелис.

Аргентинецот остана без договор, новиот менаџер Пеп Гвардиола мисли дека не му е потребен.

Него го доведе Пелегрини во 2013-та година, но го изгуби местото во стартните 11 со доаѓањето на Отаменди и Мангала.

Најверојатно неговата следна дестинација ќе биде Аргентина.

Заедно со него од клубот си замина и Ричард Врајт.

38-годишниот голман одлучи да се пензионира. Интересно е дека четири години беше во Сити, но ниту еднаш не бранеше.

Има брането 2 пати за репрезентацијата на Англија, беше голман и на Ипсвич, Евертон и Арсенал.