Еван Тарнер во Портланд


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бостон не успеа да го доведе Кевин Дурент, а сега остана и без Еван Тарнер.

27-годишниот кошаркар потпиша 4-годишен договор со Портланд, а финансиските детали не се познати.

Тарнер минатата сезона имаше учинок од 10.5 поени, 4.9 скока и 4.4 асистенции како и 0.99 украдени топки по натпревар.

Одигра 81 натпревар, а 2 пати беше стартер.