Францускиот напаѓач има нов клуб


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Францускиот фудбалер, Александар Лаказет кариерата ќе ја продолжи во ПЛ.

Дејли Телеграф соопшти дека Арсенал е спремен да плати 40 милиони евра колку што и бара овој клуб.

Лаказет долго се поврзува со заминување од Лион. Вест Хем и Арсенал покажаа најголем интерес, а изгледа 25-годишниот напаѓач кариерата ќе ја продолжи на Емирати.

Овој фантастичен напаѓач кариерата ја помина во Лион. За првиот тим дебитираше 2010-та година, а во 230 натпревари има постигнато 92 погодоци.