Ѓоковиќ е подобар од тројца тенисери заедно на АТП листата


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ и понатаму е прв играч на АТП листата, со исто бодовно салдо како и претходната недела.

Зад него е Британецот Енди Мареј, додека трет е швајцарецот Рожер Федерер кој го поправи своето бодолно салдо во однос на минатата недела.Промена помеѓу првите десет тенисери не се случија па така после првата тројка следат, Рафаел Надал, Стен Вавринка, Кеи Нишикори, Доминик Тим, Томаш Бердих, Милош Раониќ и Ришар Гаске.