Господо од Лориент, дали знаевте дека Роналдо ги чита вашите твитови? (ВИДЕО)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Еве што денес напишаа луѓето кои го водат официјалниот Твитер профил на францускиот клуб Лориент.

Тие по натпреварот беа критички настроени кон првата ѕвездата на Португалија, а можеби и на Евроспкото првенство, Кристијано Роналдо.

Луѓето од Лориент потсетија на крајот на натпреварот кога Роналдо ја прифати одговорноста да шутира слободен удар при резултат 1:1 од кој го погоди живиот ѕид.

Веднаш после таа снимка која ја објавија во Лориент прикажан беше детал од крајот на натпреварот помеѓу Лориент и Генган, тогаш при резултат 3:3, Рафаел Гареиро ја превзема одговорноста и погоди за 4:3.

Дали мислите дека сега е моментот нешто да се промени во репрезентацијата на Португалија?