Готово – Ѕвездата соопшти дека ќе прави трансфер во Манчестер


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Сега се е готово, Златан Ибрахимовиќ соопшти дека ќе се пресели во Манчестер Јунајтед.

Тој конечно потврди дека следната сезона ќе игра во Манчестер Јунајтед.

Тоа го направи на Инстаграм профилот и напиша дека следната негова дестинација е Манчестер Јунајтед.

„Време е конечно да дознаете, мојата следна дестинација е Манчестер Јунајтед“, напиша на Инстаграм, Златан Ибрахимовиќ.