Има ли нешто што му недостасува: Роналдо најкомплетниот фудбалер во историјата


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Кристијано Роналдо со својата Португалија стана европски шампион, а ова беше негов 19 трофеј во кариерата.
Треба да се истакне дека во дресот на Јунајтед освои 10 трофеи, додека како играч на Реал Мадрид, Роналдо во кариерата има многу индивидуални награди, но најзанчајни се трите Златни топки освоени 2008, 2013 и 2014.

Ова се сите 19 трофеи на Роналдои

2004 – ФА Куп
2006 – Карлинг Куп
2007 – Премиер лига, Комјунити Шилд,
2008 – Премиер лига, Лига на шампиони, Комјунити Шилд, Светско клупско првенство
2009 – Карлинг Куп, Премиер лига
2011 – Шпански куп
2012 – Ла Лига
2014 – Шпански куп, Шпанску Суперкуп, Лига на шампиони, УЕФА Суперкуп, Светско клупско првенство
2016 – Лига на шампиони, Европско првенство