Италија 2016 = 4/11 Чезена 2011


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Еве една интересна вест поврзана за репрезентацијата на Италија.

Звучи неверојатно, но екипата на Чезена која во 2011 година успеа да избори пласман во Серија А во овој момент има четири репрезентативци на Италија. Сите четворица успеаа да се најдат во првиот состав во натпреварот против Белгија.

Во прашање се Марко, Пароло,  Едер, Антонио Кандрева и Емануеле Џакерини кој беше и стрелец на првиот погодокот на Италијаните.