Изгледа необично: На дресот на Барса нов спонзор?


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Барселона од наредната сезона може да има нов спонзор на дресот.

Каталонците моментално немаат никаков натпис на предната страна на дресот, бидејќи не постигнаа договор за соработката со Катар Ервејс компанијата.

Во меѓувреме, многу големи компании се спремни да добијат голема реклама на најдобрата можна позиција.

Марка тврди дека Амазон влезе во сериозна приказна и дека оваа компанија може да биде горд спонзор на Барселона во наредните години.

Амазон ќе понуди 65 милиони по сезона на Барселона, па ќе видиме дали тоа за шпанскиот и европскиот шампион ќе биде доволно.