Јунајтед го доведе второто засилување


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Хенрик Миктаријан ќе се пресели од Дортмунд во Јунајтед за 32 милиони евра, соопшти Скај.

Според англискиот портал, Ерменецот се договорил за личните услови со клубот од Олд Трафорд, а медицинските прегледи ќе треба да ги помине следната недела.

Борусија мораше да го продаде Миктаријан бидејќи тој одби да го продолжи договорот.

Во Борусија стигна во 2013-та година од Шахтјор, а претходно играше за Металург, Пјуник и Ереван.