Канте го избра новиот клуб?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Францускиот фудбалер за врска Н’Голо Кате минатата сезона беше еден од клучните фудбалери на Лестер и многу европски гиганти покажаа интерес да го доведат во своите редови.

Сепак, англиските медиуми тврдат дека Канте не заинтересиран ниту за преминување во Арсенал, ниту во Манчестер Јунајтед, туку сака трансфер во Челси.

Причината за ваквата одлука наводно е желбата на Канте да соработува со италијанскиот стручњак Антонио Конте. Челси доколку сака да го доведе Канте во своите редови ќе мора да плати 20 милиони, бидејќи толку изнесува неговата откупна клазула.