Касиљас и јас ќе се смириме


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сега веќе поранешниот селектор на шпанската репрезентација, Висенте Дел Боске, не е во добри односи со Икер Касиљас.

Дел Боске голаманската икона на Шпанија ја познава уште од неговата девета година, но нивните односи биле влошени кога беше објавено дека Давид Де Геа ќе биде прв голман на шпанската репрезентација на Европското првенство во Франција.

“Икер и јас ќе се смириме, ќе ги решиме сите несогласувања”- изјави Дел Боске.

Иначе, Касиљас ги помина сите младинските селекции на Шпанија, а во сениорскиот тим е од 2000 година и успеа да запише 167 настапи. Европското првенство во Франција за него воедно беше и последно во кариерата.